חיפוש
חיפוש
ריפוי וטיפוח בדרך טבעית | שירי כספי

אטופיק דרמטיטיס

אטופיק דרמטיטיס (המוכרת גם כאסתמה של העור) הינה דלקת עור כרונית המתבטאת בפריחה יבשה, לרוב אדומה ומגרדת. על-פי רוב המחלה מופיעה בקרב תינוקות וילדים צעירים בעלי היסטוריה אישית או משפחתית של אלרגיות, אך יכולה גם להופיע בגילאים מבוגרים יותר כמחלה כרונית שחומרתה נחלשת לעתים עם השנים, ומאופיינת בהתפרצויות והפוגות.

במרבית המקרים קיימת החמרה בהתפרצות המחלה בתקופות בהן האוויר יבש ובעונות המעבר עקב הימצאות גורמים אלרגניים חיצוניים.

תסמינים של אטופיק דרמטיטיס

התסמין העיקרי של אטופיק דרמטיטיס הינו גרד שלאחריו הופעת פריחה יבשה ואדומה. הגרד העז עלול לגרום גם להפרעות בשינה ולפגיעה באיכות החיים. גירוד אזורי הפריחה עלול להביא להתפתחות פצעים חיצוניים אשר חשופים לזיהומים.

מיקום הפריחה משתנה עם הגיל. אצל תינוקות הפריחה אופיינית באזורים כמו הלחיים, קפלי ברכיים ומרפקים (בצד החיצוני של קפל המפרק), בית החזה, גב וגפיים. או להופיע כפריחה מפושטת בכל חלקי הגוף פרט לאזור החיתול (בשל הלחות באזור) ולרוב מלווה באי שקט של התינוק.

אצל ילדים צעירים התסמינים כוללים יובש וחספוס של העור והופעת גרד שלאחריו פריחה בקפלי ברכיים ומרפקים (בצד הפנימי של המפרק), שורשי כפות ידיים ורגליים, שוקיים ולעתים גם בטן וגב.

הגורמים לאטופיק דרמטיטיס

הסיבה להתפרצות של אטופיק דרמטיטיס אינה ידועה, אולם הדעה הרווחת היא כי התפרצות המחלה קשורה בנטייה תורשתית לאלרגיות (עודף פעילות של מערכת החיסון) אשר באה לביטוי בעת חשיפה לחומרים אלרגניים שונים כגון מזונות (חלב, ביצים, בוטנים, סויה, חיטה, דגים וכד'), אבק, אבקנים של פרחים, שערות חתול ועוד.

קיימת השערה נוספת הגורסת כי בחולי אטופיק דרמטיטיס קיים חסר של חלבונים מסויימים (אשר אחראים על הגנה של העור בפני מזהמים) וקיימת חדירה של חיידקים דרך העור, אשר מעוררת תגובה דלקתית וגירוי אלרגי היוצר גרד עז.

גורמי סיכון להתפרצות של אטופיק דרמטיטיס

צריכת מזונות מעוררי אלרגיה (ביצים, בוטנים, סויה, חיטה, חלב, דגים וכד'), אקלים קר ויבש, שימוש בסבונים אשר מייבשים את העור או ייבוש יתר של העור על ידי שימוש מוגזם במים וסבון, חשיפה לבדים מגרים כגון צמר, חשיפה לחומרים שונים כגון חומרי הדברה, חומרי ניקוי, עשן, אלכוהול וכד', זיהומי עור שונים (חיידקים, נגיפים או פטריות).

 
הטיפול הטבעי המומלץ לאטופיק דרמטיטיס

אנשים מספרים

הצטרפו לאלו שכבר משתמשים במוצרים טבעיים ונהנים מההבדל...

מוזמנים להתרשם מהמוצרים שלנו

הנמכרים ביותר

לייעוץ או שאלות

השאירו פרטים ואשמח לחזור אליכם