ריפוי וטיפוח בדרך טבעית | שירי כספי

טיפול טבעי לילדים בריאים

במהלך חייהם, הקטנטנים שלנו (וגם כשהם גדולים בעצם) עלולים ולהרגיש לא טוב, חלילה וחס לחלות ולחוות מגוון סימפטומים. לפני שרצים לרופאים ולתרופות, אני ממליצה לעצור רגע ולנשום (לטובתנו אנו) ולבדוק האם יש איזו דרך טבעית, קלה ופשוטה שבה אפשר להקל עליהם, לחזק ולרפא אותם במהירות. אז הנה כמה דברים פשוטים שניתן לעשות בקלות כדי להקל על מגוון מצבים כמו דלקת אוזניים, לילות לבנים, הצטננות… 

טיפול טבעי בדלקות אוזניים

הארומתרפיה מאפשרת לנו לעשות טיפול טבעי בכאבי אוזניים ובדלקות אצל תינוקות וילדים, בצורה פשוטה קלה ומאוד אפקטיבית.
כאבים באוזניים עלולים להיגרם בשל דלקת באוזן או בזמן של צמיחת שיניים. הטיפול הטבעי מסייע גם לטפל בדלקת וגם להרגיע את הכאב ואת התינוק.
שמן אתרי לבנדר הוא שמן נפלא לטיפול בדלקות אוזניים בשל היותו נוגד דלקת, משכך כאבים ומרגיע. הלבנדר הוא שמן עדין ומתאים לטיפול לילדים ולתינוקות. 

נתחיל את הטיפול עם הדפה של לבנדר בחלל החדר בעזרת מבער, ליצירת אווירה רגועה ושלווה. לאחר מכן, ההורה המטפל מטפטף טיפה אחת של שמן לבנדר באיכות טיפולית על כל כף-יד שלו ומניח את כף-ידו הקעורה על אוזני המטופל, למשך זמן שבין דקה עד ל-10 דקות. מומלץ לחזור על התהליך לפחות 4 פעמים ביום. הלבנדר מרגיע את הכאב באופן מיידי ומטפל בדלקת ביעילות ובמהירות.

אזהרה- בשום מצב אין לטפטף שמן לתוך האוזן.

הקלה על הצטננות ואף סתום

ילדים ותינוקות רבים עלולים לסבול לעיתים מקושי נשימה הנגרם בשל סיבות רבות, בהן צינון, שפעת, דלקות אוזניים, אסתמה ועוד.
שמן אקליפטוס רדיאטה (Eucalyptus Radiata) הוא זן עדין מאוד של אקליפטוס המותר לשימוש לילדים ותינוקות קטנטנים. אקליפטוס רדיאטה יעיל מאוד לריפוי ולחיזוק של מערכת הנשימה, הוא מסייע לחזק את מערכת החיסון ולהרגיע את התינוק. אקליפטוס רדיאטה הוא נוגד דלקת, מחטא ביעילות את האוויר מונע הידבקות של בני הבית.

השימוש באיקליפטוס רדיאטה מסייע לכיוח והוצאת ליחה, יעיל לטיפול בדלקות, מסייע למניעה ולטיפול באסתמה, אלרגיות, ברונכיטיס, סינוסיטיס, הצטננות, שפעת וקשיי נשימה.

אפשר להדיף אקליפטוס רדיאטה בחלל החדר בעזרת מבער, תהיה השפעה נפלאה לנשימה עמוקה וטובה. לנשימה טובה וקלה במהלך השינה אפשר לטפטף טיפה אחת של שמן אקליפטוס רדיאטה על הקצה הרחוק של המיטה. השמן יעזור לשמור על מעברים פתוחים ונשימה רגועה וטובה.

שינה טובה ורגועה לבייבי שלי

עיסוי בעזרת שמנים אתרים הוא נעים, מרגיע ומסייע לתינוק לשינה רגועה ונעימה. לעיסוי עצמו יש השפעה נפלאה להרגעה, התינוק נינוח וחייכן ורגוע וכך הוא ישן טוב יותר ורגוע יותר. 
השמנים האתרים שבהם נשתמש לשמן העיסוי הם שמנים עדינים המתאימים לתינוקות.
שמן לבנדר ושמן קמומיל רומאי הם שמנים אתרים עדינים מאוד, הם משתלבים נפלא בתוך שמן העיסוי שלנו ויוצרים השפעה מרגיעה על התינוק.

שמן לבנדר הוא מאוד מרגיע ומאזן את מערכת העצבים, מסייע להירדמות ולשינה טובה.
שמן קמומיל רומאי מרגיע ומאזן את מערכת העצבים, מסייע לשינה נעימה. בנוסף, קמומיל רומאי מעצים את הקשר שבין הורה לתינוק ומסייע לחיזוקו של התינוק. 
למומלץ לעשות לתינוק עיסוי יומיומי בשמן עיסוי המכיל לבנדר וקמומיל, כך התינוק יהיה רגוע וגם שנתו תהיה טובה ונעימה.

מורידים את החום באופן טבעי

עליה בחום הגוף גורמת לחולשה ולכאבים בשרירים, אולם, חשוב לזכור שלחום יש מטרה, והיא ריפוי של הגוף, כאשר וירוס או חיידק חודרים לגוף ומאיימים לגרום לזיהום או למחלה.

אמבטיות מים פושרים- מכניסים את הילד (או התינוק) למים פושרים ולאט נותנים להם להתקרר, רק עד לרמה שהילד מסוגל לשאת. המים הפושרים מקררים את העור ואת הגוף, אך לא בצורה אגרסיבית מדי. מומלץ לחזור על הפעולה לפחות פעמיים ביום, עד שרואים ירידה בחום הגוף.
קומפרס עם חומץ- לחומץ (אני ממליצה על חומץ תפוחים) יש יכולת מופלאה לחזק את הגוף. מרטיבים מטלית במעט מים וחומץ ומניחים על גוף הילד, על המצח, העורף וכפות הרגליים, למשך כרבע שעה. חוזרים על הפעולה כמה פעמים במהלך היום.
עור לעור- אצל תינוקות קטנטנים ויסות חום הגוף עדיין אינו במיטבו, ואחת הדרכים היעילות ביותר להורדת חום אצל תינוקות היא פשוט להצמידו אל גוף ההורה. חום גופו של ההורה משפיע על התינוק ועוזר להוריד את החום ביעילות.

שמן אתרי פלפל שחור- שמן עדין מאוד שמתאים לשימוש לתינוקות, עוזר לחזק את מערכת החיסון, להתגבר על המחלה ולהוריד חום. מדללים 2-3 טיפות של השמן האתרי בכף שמן צמחי (שמן שומשום, בשמן שקדים או כל שמן איכותי אחר) ומורחים משני צידי עמוד השדרה ועל כפות הרגליים של התינוק. חוזרים על הפעולה 3-4 פעמים במהלך היום.
ורק שיהיו בריאים! 

אנשים מספרים

הצטרפו לאלו שכבר משתמשים במוצרים טבעיים ונהנים מההבדל...

מוזמנים להתרשם מהמוצרים שלנו

הנמכרים ביותר

לייעוץ או שאלות

השאירו פרטים ואשמח לחזור אליכם