חיפוש
חיפוש
ריפוי וטיפוח בדרך טבעית | שירי כספי

נרות הופי

על נרות הופי שמעת?

מדובר על שיטת טיפול טבעית, יעילה מיוחד למניעה ולטיפול בדלקות אוזניים. מקשרים את השימוש בנרות הופי לשבט ההופי האינדיאני, אך לא בטוח כי יש ממש בכך. בכל מקרה, השימוש בנרות הופי ידוע מזה שנים רבות, ויש לו יעילות רבה לטיפול בבעיות רבות של האוזניים וחלל הראש.

נרות אוזניים

נרות הופי, או בשמם המדויק יותר נרות אוזניים, הם נר חלול בצורת קונוס העשוי מבד כותנה, וטבול בשעווה טבעית וצמחי מרפא (מרווה, לבנדר, פרופוליס וכו').
את הקצה הצר של הנר מכניסים בעדינות אל תוך התעלה החיצונית של האוזן, ובקצהו הרחב מדליקים אש.
האש וצורת הקונוס יוצרים חום עדין בתוך האוזן, שגורם כנראה להרחבת כל דם ויוצר תנועה עדינה, המשפיעה על זרימת דם ולימפה בתוך חלל הראש.

האש הדולקת בקצה העליון של הנר נשמעת באוזן כמו רחשים של ים, ויוצרת נינוחות ורוגע אצל המטופל.
את הטיפול מבצעים בכל אוזן בנפרד, כאשר המטופל שוכב על צידו. לפני השימוש בנר, מומלץ לבצע עיסוי עדין באזור הראש ומסביב לאוזן, וכך גם בסיום התהליך, כדי לאפשר ריפוי מתמשך.

אפשר לשלב במהלך העיסוי שימוש בשמנים אתרים, למשל לבנדר, מרווה ורוזמרין (ושמנים אחרים כמובן), כדי להעצים את יכולת הריפוי ולחזק את הגוף.
לאחר הטיפול מתפשטת בגוף תחושת רגיעה גדולה ואף הקלה מיידית של לחץ וכאב, בעיקר באוזן ובאזור הראש. הטיפול עשוי לגרום באופן ספונטני לפתיחת מערות האף ולנשימה חופשית יותר. מטופלים, בעיקר ילדים ותינוקות, אף נרדמים במהלך הטיפול.

באיזה מצבים כדאי להשתמש בנרות הופי?

השימוש בנרות הופי יכול לסייע למגוון מצבים, בהם התקררות וגודש באף, הפחתה של לחץ באוזן ובסינוסים, שיפור בעיות בשיווי משקל (כגון ורטיגו), שיפור בשמיעה, הפחתת גרד באוזן, פתיחה של פקק באוזן, מסייע בריפוי דלקות וכאבים, וייתכן שאף מסייע בהפסקת טינטון (בטיפול ממושך, במקביל לשיטות טיפול נוספות).

לאחר טיפול בנרות הופי, מטופלים מדווחים לעיתים על הפחתה מיידית של לחץ וכאב באוזניים ובראש, על נשימה קלה והפחתה של גודש באף, סינוסים פתוחים, ואף הפחתה בנחירות ושינה טובה יותר.

למי מתאים השימוש בנרות הופי?

הטיפול מאוד עדין, מרגיע ונעים. הוא אינו כואב וניתן לבצעו אפילו לתינוקות (לטיפול בנזלת, או כאבים כתוצאה מגדילת שיניים). אפשר לטפל בנרות הופי גם במקרים של דלקת אקוטית. מומלץ תמיד לטפל בשתי האוזניים, גם אם רק אחת כואבת.

לאנשים הסובלים באופן קבוע מדלקות חוזרות באוזניים מומלץ לעשות טיפול בנרות הופי אחת לשבוע. במצבים אקוטיים מומלץ לעשות טיפול יומיומי במשך מספר ימים רצופים (כשבוע).
לאנשים בריאים, שאינם סובלים מבעיות באוזניים, ניתן לעשות טיפול אחת לחודש או לחודשיים, בהתאם לצורך.

אמת או מיתוס

בניגוד לאמונה הרווחת, נרות הופי אינם שואבים שעוות אוזניים או נוזלים במעלה הנר מתוך תעלת האוזן. רוב השאריות שנשארות בנר לאחר הטיפול הם למעשה שעוות דבורים ודבש מהנר עצמו שלא נשרפו לחלוטין.

הטיפול בנרות הופי הוא די פשוט, וניתן לבצע אותו בבית, על בני המשפחה.
אך כדי לקבל הדרכה לפני כן ממטפל המכיר את השימוש בנרות הופי.

שיהיה חורף בריא.

אנשים מספרים

הצטרפו לאלו שכבר משתמשים במוצרים טבעיים ונהנים מההבדל...

מוזמנים להתרשם מהמוצרים שלנו

הנמכרים ביותר

לייעוץ או שאלות

השאירו פרטים ואשמח לחזור אליכם