חיפוש
חיפוש
ריפוי וטיפוח בדרך טבעית | שירי כספי

כוויות

טיפול טבעי בכוויות – פגיעה בשכבות עור

אחד מסוגי הפציעות הקשים של העור הוא כוויות. כוויות נגרמות כתוצאה מפגיעת חום, (נוזל חם שנשפך על העור, פגיעה של אדים חמים או חשיפה לשמש), תוצאה של חשיפה לחומרים כימיים או פגיעה כתוצאה מהתחשמלות. הכוויה גורמת לפגיעה בשכבות של העור ובמקרים של כוויות קשות, העלולה הפגיעה להגיע גם אל שכבות השרירים והשומן שמתחת לעור.

כוויות הן מסוג הפגיעות שגורמות לכאב רב. הסיווג של הכוויות נקבע בהתאם לעומק הפגיעה ופחות לפי שטח העור שנפגע. חשוב לדעת שגם במקרים של כוויות שטחיות וקלות יש להתייחס אל הפגיעה ברצינות ולתתטיפול מיידי ולא דיחוי.
כאשר מדובר בכוויות שטחיות, שנגרמו למשל מעבודה במטבח או בשל שהייה ארוכה מידי בשמש הטיפול יהיה פשוט יחסית וסיכויי ההחלמה הם גדולים.

פגיעה במערכת ההגנה של הגוף

העור הוא המעטפת של הגוף שלנו, הוא מורכב משכבות שונות של תאים, בעלי תפקידים שונים. הכוויה גורמת לפגיעה במבנה החלבוני של תאי העור ואם מדובר בכוויה עמוקה אז עלולה להיות פגיעה גם במבנים החלבוניים של תאי שריר ושל רקמות סמוכות. הפגיעה באותם מבנים חלבוניים של תאי העור גורמת לפגיעה חמורה ברמת האלסטיות והגמישות הטבעיות של העור וכן גורמת לחוסר איזון של ההפרשה השומנית הטבעית שבעור.
אצל אנשים שנכוו בצורה קשה נראה עור יבש עם נטייה לגרד ולאדמומיות, עור חסר גמישות וחסר חיות.
 

לקרר ולרפא

הדבר הראשון שיש לעשות הוא לקרר היטב את מקום הפגיעה בעזרת מים קרים, (ולא בעזרת קרח, שעלול דווקא לגרום לנזק לרקמות).
קירור המקום הוא חיוני, כיוון שהקור עוצר את המשך הפגיעה ברקמות שמסביב ומקטין את חומרת הכוויה.
חשוב לקרר את האזור למשך רבע שעה לפחות, ולוודא שכל החום יצא מהרקמות ואין פגיעה מתמשכת באזור.

שמן לבנדר, הקו הראשון בטיפול הטבעי בשלב השני של הטיפול המטרה שלנו היא להרגיע את הכאב ואת האדמומיות שנוצרה במקום הכוויה, ולשם כך אני ממליצה על שימוש בשמן לבנדר, שאת תהילתו קנה לו מהשפעתו המוכחת לריפוי של כוויות, לשיקום של העור ולהרגעה של כאב.
השימוש בלבנדר הוא פשוט, כיוון שמדובר בשמן ידידותי ועדין, שמתאים גם לילדים ותינוקות.

חשוב להקפיד ולהשתמש בשמן לבנדר אמיתי ובאיכות טיפולית. אופן הטיפול המומלץ הוא לטפטף את שמן הלבנדר ישירות על מקום הכוויה, בערך אחת לשעה, עד שמשיגים הטבה בתחושה.

בהמשך הטיפול, אני ממליצה לערבב את שמן הלבנדר עם שמנים צמחיים איכותיים, למשל שמן קלנדולה, חוחובה, אבליפיחה, או בורג', ולהוסיף להם ויטמין E, והם יעצימו את אפקט הריפוי של הלבנדר. היחס הוא 20 טיפות ל-10 מ"ל של שמן צמחי.

אפשרות נוספת ומאוד מומלצת היא לערבב את השמן לבנדר עם דבש (היחס הוא זהה, 20 טיפות שמן לבנדר ל-10 גרם דבש), כיוון שגם לדבש יש איכויות נהדרות לריפוי של העור. הדבש מאוד מחטא, יעיל להרגעה של הרקמה הפגועה, ובמיוחד כאשר מדובר על טיפול בכוויות ולמניעה של צלקות.

לטפל בכוויות בעזרת השילוב של לבנדר עם דבש זו המלצה אני נותנת למטופלים הסובלים מכוויות גוף נרחבות. מה עושים? מורחים את תערובת הדבש והלבנדר בנדיבות על שטח העור הפגוע, ממתינים כמה דקות ואז נכנסים למקלחת או לאמבטיה חמימה שתשטוף את הדבש מהעור ותשאיר אותו רך וגמיש קצת יותר.

ריפוי משולב

כאשר אנחנו מטפלים בכוויות בדרך הטבעית יש לנו שתי מטרות. המטרה הראשונה היא לעצור פגיעה מתמשכת לרקמות סמוכות ובהמשך, להרגיע את הכאב שנוצר במקום ולהפחית את המתח שנוצר בגוף בעקבות הטראומה.


המטרה השנייה היא לשקם ולחדש את העור, לאפשר ריפוי יעיל ומהיר לרקמות שנפגעו ולהחזיר את האלסטיות והגמישות שאבדו לעור עקב הפגיעה.
לשם כך, יש לנו את השמנים האתרים והשמנים הצמחיים, שהם בעלי השפעה נהדרת לריפוי, לחידוש ולשיקום של העור והרקמות. נעבוד בשילוב של מרכיבים איכותיים, שישפיעו עמוק על הרקמות וירפאו את המקום הפגוע ובמקביל, יסייעו להרגעה של המתח הרב שבו נמצא הגוף עקב הפגיעה הקשה.

טיפול טבעי ויעיל בכוויות

אחד היתרונות הגדולים של השימוש בחומרים טבעיים הוא יכולת הספיגה הגדולה שלהם בעור הפגוע, דבר שמאפשר טיפול מותאם יותר לאזור הפגיעה ולחומרת הכוויה. 

חשוב להבין שכאשר מדובר על טיפול בכוויות חמורות, הטיפול הטבעי הוא מתמשך, אך השפעתם המרפאת של השמנים הצמחיים והשמנים האתרים על העור מאפשרת להשיג חידוש ושיקום של העור הפגוע, כאלו שאפשר לראות מיום ליום ומשבוע לשבוע, מאפשרת גם לטפל בסימפטומים לא נעימים, כמו הגרד או חוסר הגמישות של העור. 

בנוסף, לשמנים הטבעיים יש השפעה מרגיעה על מערכת העצבים ופן חשוב מאוד בטיפול בכוויות חמורות הוא התמיכה בריפוי של הגוף בכל הרמות.

שמנים אתרים

שמן אתרי לבנדר מהווה את הקו הראשון לטיפול הטבעי בכוויות. תכונות הריפוי של שמן לבנדר.

השלב הבא של הטיפול בכוויות יהיה שילוב של שמנים אתרים נוספים יחד עם שמנים צמחיים איכותיים, כדי לסייע לשקם את הרקמות שנפגעו ולטפל בצלקות עד להיעלמותן.
אני ממליצה להכין תערובות טיפוליות לטווח ארוך, המשלבות מספר שמנים אתרים, שיהיו יעילים מאוד לריפוי של העור ובמיוחד לשיקום העור במקרים של כוויות ולמניעה של סימני הצלקות.

שמן הליקריסום (בעברית שמו חי-עד), הוא שמן של נצח ונעורים, וככזה, יש לו השפעה מדהימה לריפוי לחידוש של הרקמות ולשיקום של שכבות העור שנפגעו. שמן הליקריסום מסייע לגוף להתגבר על הטראומה כתוצאה מהכוויות, מטפל בדלקות ומרגיע כאב. 

שמן אכילאה אלף עלים, שמכיל ריכוז גבוה של אזולן בעל הצבע הכחול, מוכת בתרבויות רבות כצמח המשמש ביעילות לעצירת דימומים, לטיפול בכוויות ולהרגעת דלקות. בנוסף, השמן משפר את זרימת הדם ומסייע להזנה טובה ולמניעת בצקות באזור הכוויה.

קמומיל רומאי הוא שמן עדין אך מאוד עוצמתי, ומאוד מומלץ לטיפול בעור הפגוע, הוא מסייע טיפול בדלקות ולמניעת התפתחות של זיהום באזור הכוויה, הוא מסייע להרגיע כאב ולהפחית את המתח בגוף כתוצאה מהפגיעה.

יש שמנים אתרים נוספים המתאימים לטיפול בכוויות, למשל שמן גרניום ושמן ורד.

שמנים צמחיים

שמן אובליפיחה (אשחר רוסי) הוא שמן ייחודי, שנעשה שימוש נרחב בכל הקשור לטיפול הטבעי בכוויות. האובליפיחה עשיר בוויטמין E, קרוטנואידים (שמקנים לו צבע כתום מאוד) וחומצות שומן חיוניות (אומגה 3-6-9). האובליפיחה מחטא, מזרז החלמה של פצעים וכיבים, ומחדש את העור והרקמות. עוד תכונות של השמן.

חמאת שיאה היא חמאה טבעית ורכה שמקורה באפריקה והיא ידועה היטב בתכונותיה הנהדרות לריפוי ולריכוך של העור והיא מתאימה ביותר לריפוי של רקמות פגועות ולטיפול בכוויות, ביובש וגירויים בעור.

שמן שומשום עשיר במינרלים, החשובים לריפוי העור. השמן יוצר שכבת הגנה על העור, מרגיע את מערכת העצבים ומחזק את הגוף, מעודד התחדשות תאי עור, מגמיש ומחדש. הנה עוד דברים שאפשר לעשות עם שמן שומשום

יש שמנים צמחיים נוספים לטיפול בכוויות, למשל שמן ארגןשמן קיק, שמן המפ, שמן קלנדולה ועוד

קרם קסם

את הקרם הזה רקחתי לראשונה כאשר חברה טובה פנתה אליי בבקשה שארקח לה מוצר טבעי שיעזור לה לטפל בכוויה שנגרמה לה בעבודה במטבח, (ובעוד צלקות שנגרמו לה בשל עבודתה הרבה במטבח ובסדנאות בישול). אחרי השימוש הראשון שלה היא חזרה אליי נרגשת שהכאב נרגע והכוויות נעלמו כלא היו, העור נרפא לחלוטין ולא נותר כל סימן או צלקת. 

מעבר לחנות לרכישת "קרם קסם"

כוויות

אנשים מספרים

הצטרפו לאלו שכבר משתמשים במוצרים טבעיים ונהנים מההבדל...

מוזמנים להתרשם מהמוצרים שלנו

הנמכרים ביותר

לייעוץ או שאלות

השאירו פרטים ואשמח לחזור אליכם