חיפוש
חיפוש
ריפוי וטיפוח בדרך טבעית | שירי כספי

ארומתרפיה לתינוקות וילדים

התינוק שלנו הוא קטן ועדין ואנחנו רוצים לשמור על שלומו, על חיוכו ועל בריאותו בכל עת. במצבים של חולי או כאב, באופן טבעי נרצה לטפל בו בשיטה שהיא עדינה כמותו, שתעזור לנו להרגיע, להפחית כאבים, לרפא ולהחזיר לו את החיוך. ארומתרפיה היא הבחירה המושלמת עבור הבייבי שלנו.

חיזוק וריפוי התינוק בדרך טבעית
ארומתרפיה היא שיטה נפלאה ועדינה לטיפול ולמניעה של מחלות לתינוקות ולילדים. השימוש בארומתרפיה ובשמנים אתרים הוא קל ופשוט, וטבעי שיהפוך לדרך חיים לשמירה על בריאותם של כל בני המשפחה. השימוש בשמנים האתרים מסייע לשמור על בריאות הילדים, למנוע מחלות ולרפא במהירות כל כאב, לחזק את מערכת העיכול, לאזן את התיאבון של הילד, להרגיע גזים וכאבי בטן, לחזק את הקשר של התינוק להוריו ולשמור על מצב של שמחה ובריאות.

ארומתרפיה שימושית לתינוקות
הדרכים לשימוש בארומתרפיה מגוונות, נעימות ומאוד קלות לעשייה, כך למשל הדפה של שמן בחלל החדר baby natural careלמניעת הידבקות במחלות ולשם הרגעה. הדפה של שמן אתרי במבער מסייעת לחטא את האוויר ולמנוע הידבקות במחלות, דרך שהופכת להיות יעילה במיוחד כאשר יש נטייה להידבקות חוזרת בין בני המשפחה. שימוש נוסף בארומתרפיה הוא עיסוי של הילדים (אפילו תינוקות בני יומם), שאפשר ומומלץ לעשות באופן יומיומי. עיסוי לתינוק עם שמנים אתרים, לאחר האמבטיה יעזור להרגעה ולשינה טובה, לחיזוקו של התינוק ולשמירה על בריאותו.

כאשר משתמשים בארומתרפיה חשוב תמיד למהול את השמנים האתרים בשמן נשא (שקדים, שומשום, זית, קלנדולה) ובשום אופן לא להשתמש בהם ישירות על העור. אופן המהילה הוא 1-2 טיפות של שמן אתרי בכפית של שמן נשא, לשימוש לכל מטרה, החל מעיסוי לתינוק לאחר אמבטיה, לטיפול בבעיות נשימה, בעיות עיכול, להרגעה ועוד.

חשוב לדעת: ישנם שמנים אתרים ספציפיים המותרים לשימוש לתינוקות וילדים וחשוב מאוד לשים לב שאנחנו בוחרים להשתמש בשמן המתאים לתינוקות. בהמשך תמצאו מידע על השמנים האתרים המותרים לשימוש לתינוקות, השפעתם ואופן השימוש המומלץ בהם.

יש לקחת בחשבון שהמלצות אלו אינן במקום התייעצות עם מטפל המכיר את התינוק ואת הוריו וכמובן שמומלץ תמיד לפנות להתייעצות עם ארומתרפיסט מוסמך.

שמן לבנדר (Lavender – Lavendula officinalis)


לשמן לבנדר פנים רבות והוא בטוח לשימוש לתינוקות וילדים. הלבנדר הוא שמן אתרי נפלא שמתאים לתינוק החל מהיום הראשון של חייו. הוא שמן עדין שמסייע לחזק את התינוק, להרגיע אותו, לעזור בהירדמות, יעיל להרגעת גזים ומסייע לחזק את הקשר בין התינוק לבין הוריו. הלבנדר יעיל לחיטוי ומסייע לריפוי פצעים, זהו שמן שימושי ביותר בחיי היומיום ואנחנו יכולים להשתמש בו ללא חשש בכל מצב ולכל בעיה.

הלבנדר הוא שמן נפלא לריפוי ולטיפול בבעיות עור. במקרה של מכה או גירוי בעור מומלץ למרוח שמן לבנדר מדולל שמן נשא (1-2 טיפות לבנדר בכפית של שמן שקדים או קלנדולה) על המקום הפגוע, מספר פעמים ביום.

שמן לבנדר מסייע להרגיע את מערכת העצבים, הוא מרגיע כאב ויעיל להרגעת דלקות וכאבי אוזניים וכן עוזר לקשיים בהירדמות. הלבנדר מסייע למניעת עקיצות יתושים וחרקים ומרגיע גירוי וגרד בעור. לבנדר מתאים לטיפול במחלות של דרכי הנשימה (אסתמה, ברונכיט, השפעת)

טיפול בדלקות אוזניים בילדים ובתינוקות:

הלבנדר יעיל לטיפול בדלקות אוזניים והרגעה של הכאב. הרחה של לבנדר במבער, או טפטוף של טיפה אחת על דש הבגד ירגיע את התינוק מיידית. בהמשך, נטפטף טיפה אחת על כל כף יד של ההורה המטפל, ההורה מניח כף יד קעורה על אוזן התינוק, בין דקה ל-10 דקות. מומלץ לחזור על הטיפול לפחות 4 פעמים ביום, למשך מספר ימים.

הטיפול מתאים גם למבוגרים.

שמן לבנדר – 42 ₪ (10 מ"ל)

שמן הדס (Myrtle – Myrtus communis)


שמן אתרי הדס הוא מאוד עדין, הוא מתאים בהריון ומתאים גם לשימוש לתינוקות. ההדס מרגיע, מרומם ויוצר שמחה, הוא אנטי-דלקתי ואנטי-בקטריאלי, נוגד עוויתות, מסייע לשינה רגועה. ההדס מחזק את מערכת הנשימה ומתאים לטיפול בדלקות כרוניות, אסתמה, ברונכיטיס.

לשמן הדס השפעה מחטאת והוא יעיל לטיפול בטפילים במערכת העיכול, יעיל לריפוי של רקמה רירית, ומתאים לשימוש גם בילדים קטנים. עיסוי על הבטן עם שמן הדס יעזור לחזק את מערכת העיכול ולסלק טפילים ותולעים במעיים.

שמן הדס עוזר לשמור על גמישות העור והוא שמן מצוין לשיער ולקרקפת, הוא עוזר לרכך את הקליפה על הקרקפת של התינוק ולמנוע התפתחות של זיהום על הראש.

• לטיפול בקליפה על ראש התינוק:

כאשר יש מצב של קליפה על ראש התינוק, שאינה נושרת, נמהל שמן הדס בשמן נשא (1-2 טיפות הדס בשמן זית), למרוח פעם ביום על הקרקפת ולהשאיר על הראש זמן מה, ולאחר מכן לסרק בעדינות במברשת רכה (בשום אופן לא לקלף בכוח!)

שמן הדס- 49 ₪ (10 מ"ל)

שמן קמומיל רומאי (Roman chamomile – Chamamelum nobile)


שמן אתרי קמומיל הרומאי הוא שמן עדין ומאוד עוצמתי והוא מתאים לשימוש לילדים ותינוקות מרגע הלידה. זהו שמן מרגיע, שפועל על מערכת העצבים, על מערכת העיכול ועל מערכת החיסון של התינוק, ומתאים לשימוש לתינוקות וילדים עם בעיות בהירדמות. קמומיל רומאי מתאים לטיפול בבעיות עור, הוא מרגיע גירויים בעור ויעיל לטיפול בדרמטיטיס.

שמן קמומיל הרומאי מחזק את מערכת החיסון ואת מערכת הנשימה, הוא נפלא לטיפול בסינוסיטיס, נזלת כרונית, קדחת השחת והוא נפלא לטיפול במחלות זיהומיות, וירוסים ודלקות.

שמן קמומיל הרומאי מעצים את הקשר שבין הורה לתינוק ומסייע לחיזוקו של התינוק. מטפטפים טיפה אחת של קמומיל רומאי על האצבע שלנו ועושים עיסוי מסביב לטבור של הילד, בכיוון השעון. מומלץ לעשות את הפעולה הזו באופן יומיומי.

שמן אקליפטוס רדיאטה (Eucalyptus Radiata)


שמן אקליפטוס סמיתיי (Eucalyptus Smithi)


בעולם הארומתרפיה קיימים מספר זני אקליפטוסים מהם עושים שמנים אתרים, וישנם רק שני סוגים של אקליפטוסים המותרים לשימוש לילדים ולתינוקות. חשוב מאוד לשים לב ובחור את השמן המתאים לשימוש לתינוקות וילדים בכדי למנוע תופעות של קשיי נשימה או גירויים בעור.

האקליפטוסים המותרים לשימוש הם אקליפטוס רדיאטה ואקליפטוס סמיתיי.

אלו הם שמנים עדינים, יעילים לריפוי של מערכת הנשימה, מסייעים לחזק את מערכת החיסון ולהרגיע את התינוק, הם נוגדי דלקת, מחטאים ביעילות ומסייעים לטיפול גם בזיהומים על פני העור.

השימוש באקליפטוסים אלו מסייע לכיוח, יעיל לטיפול בדלקות, ומסייע למניעה ולטיפול באסתמה, אלרגיות, ברונכיטיס, סינוסיטיס, הצטננות, שפעת וקשיי נשימה.

 שמן אקליפטוס רדיאטה- 30 ₪ (10 מ"ל) 

 
שמן רווינטסרה (Ravintsara – Cinnamomum camphora)


שמן אתרי רווינטסרה הוא שמן עדין ונפלא ומתאים לטיפול בתינוקות. תומך ומחזק את המערכת החיסונית, baby massageמחזק את מערכת הנשימה ויעיל לטיפול ומניעת מחלות של מערכת הנשימה, סינוסים, אסתמה.

שמן רווינטסרה מסייע להרגעה ולחיזוק של התינוק ויהיה נפלא לעיסוי לפני שינה, ובשילוב עם לבנדר, יסייע לשינה טובה ורגועה והירדמות קלה של התינוק.

להרגעה ולשינה טובה- בתוך כפית של שמן צמחי (שקדים או קלנדולה) נטפטף טיפה של שמן לבנדר וטיפה של שמן רווינטסרה ונעשה עיסוי לתינוק בכל הגוף או בכפות הרגליים.

שמן רווינטסרה- 79 ₪ (10 מ"ל)

שמן אניס (Anise- Pimpinella anisum)
שמן אתרי אניס מחזק מערכת העיכול, מסייע לעיכול, משפר את ספיגת המזון, מסייע להרגיע כאבי בטן וגזים, הוא אנטי-בקטריאלי, מחזק, ומשפר את תפקודי המרה.

שמן אניס מתאים לחיזוק מערכת הנשימה, הוא מכייח ומתאים לטיפול באסתמה, ברונכיט, קשיי נשימה.

שמן שומר (Fennel- Foeniculum vulgare)
שמן אתרי שומר הוא אחד הנפלאים לשימוש לתינוקות והוא פועל בעיקר על מערכת העיכול. הוא משפר את העיכול, מתאים לטיפול בעצירות ושלשולים, ומסייע בהפחתת גזים וכאבי בטן בתינוקות וילדים. בנוסף, הוא מסייע להגביר יצור חלב אצל אימהות מניקות.

עוד הוא מתאים לחיזוק וריפוי של מערכת הנשימה, הוא מכייח, ומתאים לטיפול במחלות של מערכת הנשימה, כגון הצטננויות, ברונכיט ושיעול.

פלפל שחור- (Black pepper -Piper nigrum)
שמן אתרי פלפל שחור הוא שמן עדין מאוד שמתאים לטיפול בתינוקות. הוא נוגד דלקת ומשכך כאבים, הוא מעלה את הרמה החיסונית של הגוף ומסייע להורדת חום (בצורה עדינה ומתונה), הוא נוגד עוויתות, משתן, מחטא, מחזק.

שמן פלפל שחור מסייע לטפל במערכת עיכול, הוא עוזר לחזק את שרירי מערכת העיכול ומתאים לטיפול בעצירות או בשלשולים, הוא מעורר תאבון, מחמם וממריץ.

הורדת חום בעזרת שמן פלפל שחור:

מטפטפים 2-4 טיפות של שמן פלפל שחור בחלקו התחתון של הגב, לצידי עמוד השדרה של התינוק, בעזרת שני האגודלים מעבירים את השמן בעדינות במעלה עמוד השדרה מלמטה עד לבסיס הגולגולת, ולאחר מכן למרוח מעט שמן צמחי על גב התינוק. בנוסף, מורחים שמן פלפל שחור גם על כפות הרגליים ומעסים בעדינות במרכז הרגל, עם כיוון השעון. החום אמור לרדת בתוך כשעה.

שמן פלפל שחור- 40 ₪ (10 מ"ל)

עוד שמנים שמתאימים לתינוקות וילדים:

שמן אתרי לימון

שמן אתרי תפוז מתוק

שימוש יומיומי בארומתרפיה לתינוקך יעזור לשמור עליו רגוע, שמח ומאושר,

השמנים האתרים מסייעים להתמודדות טובה וקלה יותר עם כל מחלה או בעיה.

הערה חשובה!

יש לשים לב ולבחור בשמן איכותי וכזה המתאים ובטוח לשימוש לתינוקות וילדים.

אור, בריאות ואהבה.

אנשים מספרים

הצטרפו לאלו שכבר משתמשים במוצרים טבעיים ונהנים מההבדל...

מוזמנים להתרשם מהמוצרים שלנו

הנמכרים ביותר

לייעוץ או שאלות

השאירו פרטים ואשמח לחזור אליכם