חיפוש
חיפוש
ריפוי וטיפוח בדרך טבעית | שירי כספי

ארומתרפיה

ארומתרפיה היא שיטת טיפול המשלבת שימוש יומיומי בשמנים אתרים, שהם בעלי ריחות חזקים ועמוקים, ושיכולת ההשפעה שלהם אינה נעצרת רק בגוף הפיסי, אלא מגיעה גם לתחומי הרגש, האינטלקט, הרוח והאסתטיקה שבחיינו.

שמן אתרי, עולם שלם ארומתרפיה

השמנים האתרים מעניקים לנו בריאות ויופי, הם מרגיעים ומחזקים אותנו, ואם אפשר להגדיר דבר מסוים בעולם שהוא הוליסטי, אלה הם השמנים האתרים וזאת בשל השפעתם על האדם בכל הרמות וצורה העמוקה ביותר.

השמנים האתרים הם חומרים אורגנים וטבעיים, הם פועלים בשילוב הכוחות הטבעיים של הגוף, ועל-ידי חיזוק כללי של הגוף השלם אנחנו מחזירים לגוף את היכולת לרפא את עצמו- זוהי המהות של  הריפוי הטבעי ההוליסטי (הוליסטי, מן המילה Whole – שלם, כלומר התייחסות אל האדם כאל שלם, בכל הרבדים ובכל הרמות).

ארומתרפיה כבר בתקופות קדומות

השימוש בשמנים אתרים היה קיים כבר בתקופות ההיסטוריות המוקדמות. במצרים העתיקה, למשל, שימשו השמנים המופקים מחלקי הצמח השונים, את האוכלוסייה העשירה לצרכים שונים, למטרות של פינוק וטיפוח כמו גם למטרות של ריפוי. בתקופות שונות השתמשו בשמנים האתרים לצורכי טקסים פולחניים דתיים, ובתקופת התנ"ך שימשו שמנים אלה גם למשיחת מלכים למלכות.

שמנים אתרים- מערכת הגנה מושלמת

השמנים האתרים הם מיצוי של חומרים נדיפים הנמצאים בחלקים שונים של צמחי המרפא, כגון פרחים, שורשים, עלים, שרף, לבנדר, קליפות הפרי ועוד. הם מהווים מערכת של חיזוק טבעי ובכולתם למנוע מחלות ולהמריץ את הגוף לריפוי. שמן אתרי הוא עולם ומלואו והשפעתו עלינו היא מקיפה ונוגעת בכל הרבדים שלנו ובכל המערכות שלנו. כאשר אנחנו מכניסים את השמנים האתרים אל תוך חיינו אנחנו מספקים למשפחתנו ולבתינו את ההגנה לה הם זקוקים מבלי לזהם את עצמנו ואת סביבתנו בכימיקלים.

השמנים האתרים משפיעים על הרוח ועל הנפש, הם משרים שלווה עמוקה או ממריצים, ובכל עת מעלים את רמת החיוניות של האדם. השימוש בשמנים האתרים מסייע בהפחתה של מתח, יש בכוחם לשפר מצבי רוח ו"לנקות את הראש", להפיג כאב ולהבטיח הרגעה ושינה טובה, הנחוצים לחיזוק מערכת החיסון שלנו.

הארומתרפיה ליופי וטיפוח

לשמנים האתרים יש השפעה שהיא גם קוסמטית במהותה, בכך שהם מסייעים בחידוש תאים, במניעה והאטה של הזדקנות העור, השמנים משפרים את תפקוד בלוטות הלימפה ואת הזרימה הלימפתית, ובכך מסייעים בסילוק רעלים מהעור וריפוי של הגוף.

השמנים האתרים נספגים בגוף ונפלטים מתוכו בטבעיות רבה, מבלי להשאיר אחריהם רעלנים וללא תופעות לוואי, מה שהופך את השימוש בהם לעונג, בטיפולי יופי ממש כמו בתהליך של ריפוי. אופן ספיגתם של השמנים הוא כה יעיל, והם חודרים ביעילות מרבית דרך העור, בדרך של עיסוי, באוסמוזה באמבטיה או פשוט בהרחתם ובשאיפה שלהם. בזכות צורות הטיפול הרבות האפשריות וכן והניחוחות הנפלאים, הארומתרפיה מאפשרת גם התרוממות רוח ופינוק וגם ריפוי ברמה עמוקה.

שמנים אתרים ופולחנים עתיקים

מאז ימי קדם השתמשו בשמנים האתרים כדי לרומם את הרוח ולהעצים את האנרגיות של הגוף. התנ"ך מכיל דוגמאות רבות של שמנים בשימוש למשוח ולטהר את הגוף. השימוש שנעשה בשמנים במהלך טקסי דת שונים היה מתורגל עם הכוונות הטהורות ביותר, מתוך התקווה להביא שמחה הקלה רבה הן למטפל והן למטופל, שמקבל את אנרגיית השמנים.

ארומתרפיה בתקופת התנ"ך

שמות ל, כג': "ואתה קח לך בושמים ראש מור דרור חמש מאות וקינמון בושם מחציתו חמישים ומאתיים וקנה בושם חמישים ומאתיים, וקידה חמש מאות בשקל הקודש ושמן הזית הין ועשית איתו משחת שמן קודש…"

מגילת אסתר ב, יב': "ובהגיע תור נערה ונערה לבוא אל המלך אחשוורוש מקץ היות לה כדת הנשים שנים עשר חודש, כי כן ימלאו ימי מירוקיהן: ששה חודשים בשמן המור וששה חודשים בבשמים ובתמרוקי הנשים"

שימוש יומיומי לבריאות שלמה

השמנים האתרים, בשל היותם קסומים כל כך בהשפעתם ובשל בניחוחם המענג, יכולים להיות חלק בלתי נפרד מהיומיום שלנו, ולהיות נוכחים בארון התרופות לבריאות ולריפוי, במטבח לתיבול ולריח, ובחדר האמבטיה לטיפוח ובישום.

הצטרפו לעולם קסום ומופלא של ניחוחות מרפאים.

בריאות, אור ואהבה,

שירי

התחלות חדשות

אנשים מספרים

הצטרפו לאלו שכבר משתמשים במוצרים טבעיים ונהנים מההבדל...

מוזמנים להתרשם מהמוצרים שלנו

הנמכרים ביותר

לייעוץ או שאלות

השאירו פרטים ואשמח לחזור אליכם